StockVS

NYSE · Rafinacja i Marketing Ropy i Gazu · USD

Cosan S.A. (CSAN) Analiza akcji

Cosan S.A. (CSAN) to akcje z branży Rafinacja i Marketing Ropy i Gazu notowane na NYSE w walucie dolar amerykański.

CSAN

2,90 $

−0,04 $ (−1.36%)

4 wrz 2026 · Zamknięcie rynku

Porównaj

Historia Cen

Najedź kursorem, aby zobaczyć kurs zamknięcia z danego dnia. Linia przerywana oznacza otwarcie okresu.

Porównaj CSAN z… →

Kluczowe statystyki CSAN

Stan na 4 wrz 2026
Notowania
Otwarcie
2,86 $
Poprzednie zamknięcie
2,94 $
Zakres dnia
2,84–2,96
Zakres 52 tygodni
2,38–6,01
Wolumen
1.38M
BetaJak bardzo kurs porusza się względem rynku. 1,0 zgodnie z rynkiem, powyżej mocniej, poniżej słabiej.
0.48
Wycena
Kapitalizacja
2,86 mld $
Wskaźnik C/Z
nierentowna
Prognozowane C/ZKurs akcji podzielony przez prognozowany zysk na nadchodzący rok, a nie miniony.
11.65
Wskaźnik C/PWartość rynkowa podzielona przez roczne przychody. Przydatny dla spółek bez zysku, gdzie nie ma C/Z.
0.07
EPS (12 mies.)Zysk przypadający na jedną akcję za ostatnie dwanaście miesięcy.
−2.25
Finanse (rok obrotowy)
Przychody (rok obr.)
40,42 mld $−8.04%
Zysk netto (rok obr.)
−9,72 mld $
Marża zyskuCzęść przychodów pozostająca jako zysk po wszystkich kosztach i podatkach.
−22.18%
Akcje w obrocieŁączna liczba akcji w rękach inwestorów. Wartość rynkowa to ta liczba pomnożona przez kurs.
986.09M
Zwrot 1-roczny
−44.12%
Dywidenda i daty
Data wyników
13 listopada 2026
Śr. Wolumen
1.83M

Pokazujemy tylko wskaźniki raportowane przez spółkę. Dane dostarczane przez Yahoo Finance za pośrednictwem yfinance. Aktualizowane codziennie.

Stopa zwrotu CSAN w latach

Stopy zwrotu za lata kalendarzowe liczone z dziennych kursów zamknięcia. Lata niepełne są wyszarzone i oznaczone gwiazdką.

RokStopa zwrotu
2026 (rok niepełny)−26.58%
2025−27.39%
2024−64.00%
2023+23.17%
2022−14.64%
2021 (rok niepełny)+2.39%

Stan na 4 września 2026.

Przychody i zyski CSAN według roku obrotowego

Koniec roku obrotowego: grudzień
Rok obrotowyPrzychodyZysk nettoMarża netto
202540,42 mld $−9,72 mld $−24.1%
202443,95 mld $−9,42 mld $−21.4%
202339,47 mld $1,09 mld $2.8%
202239,32 mld $1,18 mld $3.0%
Rok obrotowyPrzychodyZysk bruttoZysk operacyjnyZysk nettoMarża netto
202540,42 mld $13,18 mld $10,71 mld $−9,72 mld $−24.1%
202443,95 mld $13,71 mld $10,13 mld $−9,42 mld $−21.4%
202339,47 mld $10,92 mld $7,59 mld $1,09 mld $2.8%
202239,32 mld $8,77 mld $5,96 mld $1,18 mld $3.0%

Dane roczne zgodnie ze sprawozdaniem, w walucie sprawozdawczej spółki. Stan na 31 grudnia 2025.

Wycena CSAN wobec mediany branży Rafinacja i Marketing Ropy i Gazu

Mediana z 19 akcji
WskaźnikCSANMediana Rafinacja i Marketing Ropy i GazuWobec mediany
Wskaźnik C/P0.070.360.2x mediana
Marża zysku−22.18%2.26%24.4 pkt proc. poniżej

Mediany dla 19 akcji Rafinacja i Marketing Ropy i Gazu raportujących wskaźnik. Mediany, nie średnie, więc jedna wartość odstająca ich nie zaburzy. Stan na 4 września 2026.

Najnowsze Wiadomości

Wiadomości dostarczane przez źródła zewnętrzne. Nie stanowi porady finansowej.

Analiza

Z danych

Przegląd firmy

Rynek wycenia Cosan S.A. (CSAN) na 2,86 mld $. Spółka należy do sektora Energia, a w jego ramach do branży Rafinacja i Marketing Ropy i Gazu.

W ciągu ostatnich 52 tygodni kurs mieścił się w przedziale od 2,38 $ do 6,01 $. Najnowszy zapisany kurs zamknięcia dla CSAN to 2,90 $ z dnia 4 września 2026. To −0,04 $ (−1,36%) wobec poprzedniego zamknięcia. Ostatnie zamknięcie znajduje się 21,85% powyżej tego minimum z 52 tygodni.

Kondycja finansowa

Ostatni pełny rok obrotowy w zapisie, 2025, wykazuje przychody na poziomie 40,42 mld $. Wobec wartości 43,95 mld $ z poprzedniego roku obrotowego oznacza to zmianę o −8,04%. Ten sam rok zamknął się stratą netto w wysokości 9,72 mld $. Raportowana marża zysku wynosi −22,18%. To o 24,4 pkt proc. mniej niż mediana branży Rafinacja i Marketing Ropy i Gazu, która wynosi 2,26%. W ujęciu kroczącym zysk na akcję wynosi −2,25.

W 4 latach obrotowych ujętych w zapisie przychody zmieniają się z 39,32 mld $ w 2022 na 40,42 mld $ w 2025. Liczba lat obrotowych ujętych w zapisie wynosi 4, a liczba lat z dodatnim wynikiem netto — 2.

Ocena wyceny

Kroczący wskaźnik C/Z nie ma zastosowania: ostatni raportowany wynik jest ujemny. W odniesieniu do prognozowanych zysków wskaźnik wynosi 11,65. Wskaźnik cena/przychody wynosi 0,07. W przypadku wskaźnika cena/przychody to 0,2-krotność mediany branży Rafinacja i Marketing Ropy i Gazu, która wynosi 0,36. Podane mediany obliczono na podstawie 19 spółek z branży Rafinacja i Marketing Ropy i Gazu, które raportują ten wskaźnik.

Roczna stopa zwrotu z kursu wynosi −44,12%. Stopa zwrotu w skali roku dla okresu (5 lat) wynosi −28,24%. Raportowana beta wynosi 0,49. Zmienność zannualizowana dla okresu (5 lat) wynosi 47,24%.

Wzrost i dochód

Zapis nie wykazuje dywidendy dla CSAN.

Rok 2026 jeszcze trwa, a zmiana kursu od jego początku wynosi −26,58%. Wśród pełnych lat kalendarzowych w zapisie 2023 przyniósł +23,17%, a 2024 przyniósł −64,00%. Liczba pełnych lat kalendarzowych w zapisie wynosi 4, a liczba lat zakończonych wzrostem — 1.

Porównanie z konkurencją

Cosan S.A. (CSAN) działa w branży Rafinacja i Marketing Ropy i Gazu. Oto porównanie z najbliższymi konkurentami pod względem kapitalizacji rynkowej:

Firma Ticker Kapitalizacja Wskaźnik C/Z
Cosan S.A. CSAN 2,86 mld $
Marathon Petroleum Corporation MPC 109,21 mld $ 13.5
Valero Energy Corporation VLO 106,74 mld $ 15.5
Phillips 66 PSX 102,27 mld $ 14.5

Średni wskaźnik C/Z w branży Rafinacja i Marketing Ropy i Gazu wynosi 15.0x. Cosan S.A. nie ma wskaźnika C/Z, ponieważ obecnie nie jest rentowna.

Wszystkie powyższe liczby są odczytywane z danych tej strony przy każdej nocnej przebudowie. Wyłącznie w celach informacyjnych, nie stanowi porady finansowej. Stan na 4 września 2026.

Powiązane Akcje Rafinacja i Marketing Ropy i Gazu

Zobacz wszystkie akcje Rafinacja i Marketing Ropy i Gazu →

Popularne akcje Energia

Zobacz wszystkie akcje Energia →

O Cosan S.A.

Cosan S.A. engages in the fuel distribution business. It operates through Raízen, Compass, Moove, Rumo, and Radar segments. The company's Raízen segment engages in the production, marketing, origination, and trading of sugar, as well as ethanol; production and marketing of bioenergy, and solar energy and biogas; trading and resale of electricity; and trading and marketing of fossil, renewable fuels, and lubricants under the Shell brand. Its Compass segment distributes piped natural gas to industrial, residential, commercial, automotive, and cogeneration customers; and marketing of natural gas. The company's Moove segment produces, formulates, and distributes lubricants, base oils, and specialties under the Mobil brand and various proprietary brands for industrial, commercial, and passenger vehicles. Its Rumo segment provides logistics services for rail transportation, storage, and port loading of commodities, including grains and sugar; locomotive and railcar leasing; and rail equipment and container operations. The company's Radar segment manages agricultural property. The company operates in Brazil, England, France, Spain, Portugal, Argentina, Bolivia, Uruguay, Paraguay, Singapore, United Arab Emirates, Oceania, the United States, Latin America, Europe, Asia, and internationally. Cosan S.A. was founded in 1936 and is headquartered in São Paulo, Brazil.

Opis firmy jest wyświetlany po angielsku.

Odwiedź stronę →