StockVS

TSX · Restaurants · CAD

Pizza Pizza Royalty Corp. (PZA.TO) Aandelenanalyse

Pizza Pizza Royalty Corp. (PZA.TO) is een Restaurants-aandeel dat noteert op TSX in Canadese dollar.

Laatst bijgewerkt: 21 oktober 2026

PZA.TO

C$ 10,52

−C$ 0,10 (−0,94%)

21 okt 2026 · Marktsluiting

Vergelijk

Koersverloop

Beweeg over de grafiek voor de dagelijkse slotkoers. De stippellijn markeert de opening van de periode.

PZA.TO vergelijken met… →

PZA.TO Kerncijfers

Per 21 okt 2026
Handel
Opening
C$ 10,67
Vorige slotkoers
C$ 10,62
Dagbereik
10,42–10,67
52-weeksbereik
10,10–16,73
Volume
89,56K
BètaHoeveel de koers beweegt ten opzichte van de markt. 1,0 beweegt mee; hoger schommelt meer, lager minder.
0,63
Waardering
K/W-verhouding
11,56
Verwachte K/WKoers gedeeld door de verwachte winst voor het komende jaar in plaats van het afgelopen jaar.
11,07
WPA (12 mnd)Winst per aandeel over de afgelopen twaalf maanden.
0,91
Cijfers (boekjaar)
Omzet (boekjaar)
C$ 40,79 mln.+2,47%
Nettowinst (boekjaar)
C$ 31,34 mln.+1,18%
WinstmargeHet deel van de omzet dat na alle kosten en belastingen als winst overblijft.
76,55%
Rendement 1 jaar
−30,38%
Dividend en data
Dividend
C$ 0,81+7,63%
Ex-dividenddatum
29 september 2026
Cijferdatum
4 november 2026geschat
Gem. Volume
105,34K

Alleen kengetallen die het bedrijf rapporteert worden getoond. Gegevens verstrekt door Yahoo Finance via yfinance. Dagelijks bijgewerkt.

Kerngegevens

Per 21 oktober 2026 sloot PZA.TO op C$ 10,52, −30,38% over 1 jaar.

In boekjaar 2025 boekte PZA.TO een omzet van C$ 40,79 mln.

PZA.TO Rendement per kalenderjaar

Rendement van Pizza Pizza Royalty Corp. (PZA.TO) over 10 jaar: wat er van C$ 10.000 werd

1 jaar
C$ 10.000 C$ 6.962
−30,38%
5 jaar
C$ 10.000 C$ 12.249
+22,49%
10 jaar
C$ 10.000 C$ 13.235
+32,35%

Als je 10 jaar geleden C$ 10.000 in Pizza Pizza Royalty Corp. (PZA.TO) had belegd tegen de slotkoers van 21 oktober 2016, was die belegging C$ 13.235 waard geweest bij de slotkoers van 21 oktober 2026: +32,35% in totaal, +2,84% per jaar, met herbelegde dividenden. Historische berekening op basis van slotkoersen gecorrigeerd voor splitsingen en dividenden, vóór kosten en belastingen.

Kalenderjaarrendementen berekend op dagelijkse slotkoersen. Deeljaren worden gedempt weergegeven en gemarkeerd met een sterretje.

JaarRendement
2026 (deeljaar)−30,16%
2025+27,83%
2024−5,27%
2023+14,91%
2022+20,70%
2021+39,06%
2020+1,68%
2019+18,97%
2018−40,39%
2017−3,55%
2016 (deeljaar)+18,90%

Per 21 oktober 2026.

PZA.TO Omzet en winst per boekjaar

Einde boekjaar: december
BoekjaarOmzetNettowinstNettomarge
2025C$ 40,79 mln.C$ 31,34 mln.76,8%
2024C$ 39,81 mln.C$ 30,97 mln.77,8%
2023C$ 40,22 mln.C$ 30,98 mln.77,0%
2022C$ 36,43 mln.C$ 27,55 mln.75,6%
BoekjaarOmzetBrutowinstBedrijfsresultaatNettowinstNettomarge
2025C$ 40,79 mln.—C$ 39,96 mln.C$ 31,34 mln.76,8%
2024C$ 39,81 mln.—C$ 39,09 mln.C$ 30,97 mln.77,8%
2023C$ 40,22 mln.—C$ 39,58 mln.C$ 30,98 mln.77,0%
2022C$ 36,43 mln.—C$ 35,80 mln.C$ 27,55 mln.75,6%

Jaarcijfers zoals gerapporteerd, in de rapportagevaluta van het bedrijf. Per 31 december 2025.

PZA.TO Dividendhistorie

C$ 0,94+0,0% t.o.v. 2024

Dividend per aandeel, 2025 · uitkeringen: 12

JaarDividend per aandeelUitkeringenVerandering
2026*C$ 0,588—
2025C$ 0,9412+0,0%
2024C$ 0,9412+5,2%
2023C$ 0,8912+11,2%
JaarDividend per aandeelUitkeringenVerandering
2026 (deeljaar)C$ 0,588—
2025C$ 0,9412+0,0%
2024C$ 0,9412+5,2%
2023C$ 0,8912+11,2%
2022C$ 0,8012+16,8%
2021C$ 0,6912+1,8%
2020C$ 0,6712−21,0%
2019C$ 0,8512+0,0%
2018C$ 0,8512+0,0%
2017C$ 0,8512+300,0%
2016C$ 0,213—

Laatste uitkering: C$ 0,07 per aandeel, ex-dividend op 31 augustus 2026. Bedragen per aandeel opgeteld per kalenderjaar op basis van ex-dividenddata. Deeljaren worden gedempt weergegeven en gemarkeerd met een sterretje.

Waardering van PZA.TO versus de Restaurants-mediaan

Mediaan van 58 aandelen
KengetalPZA.TORestaurants-mediaanT.o.v. mediaan
K/W11,5621,1045% lager
Winstmarge76,55%2,36%74,2 ppt hoger

Medianen over 58 Restaurants-aandelen die het kengetal rapporteren. Medianen, geen gemiddelden, zodat één uitschieter ze niet verschuift. Per 21 oktober 2026.

Analyse

Uit de data

Bedrijfsoverzicht

Pizza Pizza Royalty Corp. wordt verhandeld onder het symbool PZA.TO. Het bedrijf is ingedeeld in de branche Restaurants, binnen de sector Cyclische Consumptie.

In de afgelopen 52 weken bewoog de koers zich tussen C$ 10,10 en C$ 16,73. De meest recente vastgelegde slotkoers voor PZA.TO is C$ 10,52, van 21 oktober 2026. Dat is C$ −0,10 (−0,94%) ten opzichte van de vorige slotkoers. De laatste slotkoers ligt 4,16% boven dat 52-weken laag.

Financiële gezondheid

In boekjaar 2025 rapporteerde Pizza Pizza Royalty Corp. een omzet van C$ 40,79 mln. Ten opzichte van het voorgaande boekjaartotaal van C$ 39,81 mln. is dat een verandering van +2,47%. Hetzelfde jaar werd afgesloten met een nettowinst van C$ 31,34 mln. Dat is +1,18% ten opzichte van het voorgaande boekjaar. De gerapporteerde winstmarge is 76,55%. Dat is 74,2 procentpunt boven de Restaurants-mediaan van 2,36%. De winst per aandeel over de afgelopen twaalf maanden bedraagt 0,91.

Over de 4 boekjaren in de gegevens beweegt de omzet van C$ 36,43 mln. in 2022 naar C$ 40,79 mln. in 2025. Het aantal boekjaren in de gegevens is 4, waarvan 4 met een positief nettoresultaat.

Waarderingsbeoordeling

PZA.TO noteert tegen een koers-winstverhouding over de afgelopen twaalf maanden van 11,56. Dat is 45,21% onder de Restaurants-mediaan van 21,1. Op basis van de verwachte winst bedraagt de verhouding 11,07. De hier genoemde medianen zijn berekend over 58 Restaurants-bedrijven die de maatstaf rapporteren.

De gerapporteerde bèta is 0,63. De dagrendementen over 10 jaar leiden geannualiseerd tot een volatiliteit van 21,48%. Over de afgelopen twaalf maanden bedraagt het totaalrendement −30,38%. Gemeten over 10 jaar komt dat neer op +2,84% per jaar bij herbelegging.

Groei & inkomen

PZA.TO keert dividend uit met een rendement van 7,63%. Dat is 5,1 procentpunt boven het mediane Restaurants-dividendrendement van 2,54%. Tegen het aangegeven tarief is dat C$ 0,81 per aandeel per jaar. De vastgelegde ex-dividenddatum is 29 september 2026. Dividenden zijn vastgelegd voor 11 kalenderjaren; voor 2026 bedraagt het aantal uitkeringen 8 en de som daarvan C$ 0,58 per aandeel. Het jaar daarvoor, 2025, kwam het totaal uit op C$ 0,94 per aandeel.

Van de volledige kalenderjaren in de gegevens leverde 2021 +39,06% op en 2018 −40,39%. De gegevens bevatten 9 volledige kalenderjaren, waarvan 6 met een plus. 2026 loopt nog; sinds het begin van het jaar is het totaalrendement −30,16%.

Vergelijking met sectorgenoten

Pizza Pizza Royalty Corp. (PZA.TO) is actief in de Restaurants-sector. Zo verhoudt het zich tot de naaste sectorgenoten op basis van marktkapitalisatie:

Bedrijf Ticker Marktkapitalisatie K/W-verhouding
Pizza Pizza Royalty Corp. PZA.TO — 11,6
McDonald's Corporation MCD $ 174,26 mld. 20,0
Starbucks Corporation SBUX $ 112,95 mld. 57,3
Yum! Brands, Inc. YUM $ 41,27 mld. 19,1

De gemiddelde K/W-verhouding in de Restaurants-sector is 21,1x. Pizza Pizza Royalty Corp. wordt verhandeld tegen een K/W van 11,6.

Alle cijfers hierboven worden bij elke dagelijkse herbouw uit de gegevens van deze pagina gelezen. Alleen ter informatie, geen financieel advies. Per 21 oktober 2026.

Gerelateerde Restaurants Aandelen

Alle Restaurants aandelen bekijken →

Populaire Cyclische Consumptie aandelen

Bekijk alle Cyclische Consumptie aandelen →