StockVS

TSX · Sprzęt i Usługi Naftowe i Gazowe · CAD

McCoy Global Inc. (MCB.TO) Analiza akcji

McCoy Global Inc. (MCB.TO) to akcje z branży Sprzęt i Usługi Naftowe i Gazowe notowane na TSX w walucie dolar kanadyjski.

Ostatnia aktualizacja: 21 października 2026

MCB.TO

2,60 CAD

+0,18 CAD (+7,44%)

21 paź 2026 · Zamknięcie rynku

Porównaj

Historia Cen

Najedź kursorem, aby zobaczyć kurs zamknięcia z danego dnia. Linia przerywana oznacza otwarcie okresu.

Porównaj MCB.TO z… →

Kluczowe statystyki MCB.TO

Stan na 21 paź 2026
Notowania
Otwarcie
2,46 CAD
Poprzednie zamknięcie
2,42 CAD
Zakres dnia
2,45–2,64
Zakres 52 tygodni
2,07–3,91
Wolumen
167,86 tys.
BetaJak bardzo kurs porusza się względem rynku. 1,0 zgodnie z rynkiem, powyżej mocniej, poniżej słabiej.
0,64
Wycena
Kapitalizacja
70,66 mln CAD
Wskaźnik C/Z
18,57
Prognozowane C/ZKurs akcji podzielony przez prognozowany zysk na nadchodzący rok, a nie miniony.
5,47
Wskaźnik PEGWskaźnik C/Z podzielony przez oczekiwany wzrost zysków. Pokazuje wysokie C/Z w kontekście tempa wzrostu.
1,59
Wskaźnik C/PWartość rynkowa podzielona przez roczne przychody. Przydatny dla spółek bez zysku, gdzie nie ma C/Z.
1,05
EPS (12 mies.)Zysk przypadający na jedną akcję za ostatnie dwanaście miesięcy.
0,14
Finanse (rok obrotowy)
Przychody (rok obr.)
83,78 mln CAD+8,08%
Zysk netto (rok obr.)
9,02 mln CAD+1,62%
Marża zyskuCzęść przychodów pozostająca jako zysk po wszystkich kosztach i podatkach.
5,46%
Akcje w obrocieŁączna liczba akcji w rękach inwestorów. Wartość rynkowa to ta liczba pomnożona przez kurs.
27,18 mln
Zwrot 1-roczny
−23,78%
Dywidenda i daty
Dywidenda
0,10 CAD+4,13%
Dzień bez dywidendy
31 grudnia 2025
Data wyników
6 listopada 2026szacowana
Śr. Wolumen
85,69 tys.

Pokazujemy tylko wskaźniki raportowane przez spółkę. Dane dostarczane przez Yahoo Finance za pośrednictwem yfinance. Aktualizowane codziennie.

Kluczowe dane

Na dzień 21 października 2026 MCB.TO zamknął się na poziomie 2,60 CAD, −23,78% za 1 rok.

McCoy Global Inc. (MCB.TO) ma kapitalizację rynkową 70,66 mln CAD.

W roku obrotowym 2025 spółka MCB.TO odnotowała przychody 83,78 mln CAD.

Stopa zwrotu MCB.TO w latach

Stopa zwrotu z akcji spółki McCoy Global Inc. (MCB.TO) za 10 lat: ile warta byłaby inwestycja 10 000 CAD

1 rok
10 000 CAD 7622 CAD
−23,78%
5 lat
10 000 CAD 36 282 CAD
+262,82%
10 lat
10 000 CAD 17 153 CAD
+71,53%

Gdyby 10 lat temu, na zamknięciu sesji 21 października 2016, zainwestować 10 000 CAD w akcje spółki McCoy Global Inc. (MCB.TO), na zamknięciu sesji 21 października 2026 inwestycja byłaby warta 17 153 CAD: łącznie +71,53%, +5,54% rocznie, przy reinwestowaniu dywidend. Obliczenie historyczne na podstawie kursów zamknięcia skorygowanych o splity i dywidendy, przed opłatami i podatkami.

Stopy zwrotu za lata kalendarzowe liczone z dziennych kursów zamknięcia. Lata niepełne są wyszarzone i oznaczone gwiazdką.

RokStopa zwrotu
2026 (rok niepełny)−11,56%
2025+6,66%
2024+41,59%
2023+123,07%
2022+43,94%
2021+37,48%
2020−19,99%
2019−40,00%
2018−28,06%
2017−29,44%
2016 (rok niepełny)+26,29%

Stan na 21 października 2026.

Przychody i zyski MCB.TO według roku obrotowego

Koniec roku obrotowego: grudzień
Rok obrotowyPrzychodyZysk nettoMarża netto
202583,78 mln CAD9,02 mln CAD10,8%
202477,52 mln CAD8,87 mln CAD11,4%
202369,69 mln CAD6,53 mln CAD9,4%
202252,43 mln CAD8,76 mln CAD16,7%
Rok obrotowyPrzychodyZysk bruttoZysk operacyjnyZysk nettoMarża netto
202583,78 mln CAD28,09 mln CAD10,40 mln CAD9,02 mln CAD10,8%
202477,52 mln CAD27,63 mln CAD9,93 mln CAD8,87 mln CAD11,4%
202369,69 mln CAD22,83 mln CAD7,73 mln CAD6,53 mln CAD9,4%
202252,43 mln CAD15,76 mln CAD4,52 mln CAD8,76 mln CAD16,7%

Dane roczne zgodnie ze sprawozdaniem, w walucie sprawozdawczej spółki. Stan na 31 grudnia 2025.

Historia dywidend MCB.TO

0,10 CAD+25,0% wobec 2024

Dywidenda na akcję, 2025 · wypłaty: 4

RokDywidenda na akcjęWypłatyZmiana
20250,10 CAD4+25,0%
20240,08 CAD4+166,7%
20230,03 CAD3—

Ostatnia wypłata: 0,03 CAD na akcję, dzień bez dywidendy 31 grudnia 2025. Kwoty na akcję zsumowane według lat kalendarzowych na podstawie dni bez dywidendy. Lata niepełne są wyszarzone i oznaczone gwiazdką.

Wycena MCB.TO wobec mediany branży Sprzęt i Usługi Naftowe i Gazowe

Mediana z 65 akcji
WskaźnikMCB.TOMediana Sprzęt i Usługi Naftowe i GazoweWobec mediany
C/Z18,5722,6618% poniżej
Wskaźnik C/P1,051,2315% poniżej
Marża zysku5,46%4,89%0,6 pkt proc. powyżej

Mediany dla 65 akcji Sprzęt i Usługi Naftowe i Gazowe raportujących wskaźnik. Mediany, nie średnie, więc jedna wartość odstająca ich nie zaburzy. Stan na 21 października 2026.

Analiza

Z danych

Przegląd firmy

Rynek wycenia McCoy Global Inc. (MCB.TO) na 70,66 mln CAD. Spółka należy do sektora Energia, a w jego ramach do branży Sprzęt i Usługi Naftowe i Gazowe. Liczba pracowników w zapisie wynosi 148.

Najnowszy zapisany kurs zamknięcia dla MCB.TO to 2,60 CAD z dnia 21 października 2026. To +0,18 CAD (+7,44%) wobec poprzedniego zamknięcia. Zapisany zakres z 52 tygodni obejmuje wartości od 2,07 CAD do 3,91 CAD. Ostatnie zamknięcie znajduje się 25,6% powyżej tego minimum z 52 tygodni.

Kondycja finansowa

Ostatni pełny rok obrotowy w zapisie, 2025, wykazuje przychody na poziomie 83,78 mln CAD. Wobec wartości 77,52 mln CAD z poprzedniego roku obrotowego oznacza to zmianę o +8,08%. Ten sam rok zamknął się zyskiem netto w wysokości 9,02 mln CAD. To +1,62% wobec poprzedniego roku obrotowego. Raportowana marża zysku wynosi 5,46%. To o 0,6 pkt proc. więcej niż mediana branży Sprzęt i Usługi Naftowe i Gazowe, która wynosi 4,89%. W ujęciu kroczącym zysk na akcję wynosi 0,14.

W 4 latach obrotowych ujętych w zapisie przychody zmieniają się z 52,43 mln CAD w 2022 na 83,78 mln CAD w 2025. Liczba lat obrotowych ujętych w zapisie wynosi 4, a liczba lat z dodatnim wynikiem netto — 4.

Ocena wyceny

MCB.TO jest notowany przy kroczącym wskaźniku cena/zysk na poziomie 18,57. To 18,05% poniżej mediany branży Sprzęt i Usługi Naftowe i Gazowe, która wynosi 22,66. Zapisane prognozowane C/Z wynosi 5,47. Wskaźnik PEG, który odnosi C/Z do oczekiwanego wzrostu zysków, wynosi 1,59. Wskaźnik cena/przychody wynosi 1,05. W przypadku wskaźnika cena/przychody to 14,53% poniżej mediany branży Sprzęt i Usługi Naftowe i Gazowe, która wynosi 1,23. Podane mediany obliczono na podstawie 65 spółek z branży Sprzęt i Usługi Naftowe i Gazowe, które raportują ten wskaźnik.

Beta wobec szerokiego rynku podawana jest na poziomie 0,64. Dzienne stopy zwrotu z okresu (10 lat) dają po zannualizowaniu zmienność 59,73%. Roczna całkowita stopa zwrotu wynosi −23,78%. Stopa zwrotu w skali roku dla okresu (10 lat) wynosi +5,54%.

Wzrost i dochód

Akcjonariusze otrzymują dywidendę, co przy ostatnim kursie daje 4,13%. To o 2,2 pkt proc. więcej niż mediana stopy dywidendy w branży Sprzęt i Usługi Naftowe i Gazowe, która wynosi 1,89%. Wskazana stawka roczna wynosi 0,10 CAD na akcję. Zapisany dzień bez dywidendy to 31 grudnia 2025. Dywidendy odnotowano dla 3 lat kalendarzowych; w roku 2025 liczba wypłat wynosi 4, a ich łączna wartość 0,10 CAD na akcję. Rok wcześniej, w 2024, łączna wartość wyniosła 0,08 CAD na akcję.

Od początku 2026 całkowita stopa zwrotu wynosi −11,56%. Najsilniejszym pełnym rokiem kalendarzowym w zapisie jest 2023 z wynikiem +123,07%, a najsłabszym 2019 z wynikiem −40,00%. Liczba pełnych lat kalendarzowych w zapisie wynosi 9, a liczba lat zakończonych wzrostem — 5.

Porównanie z konkurencją

McCoy Global Inc. (MCB.TO) działa w branży Sprzęt i Usługi Naftowe i Gazowe. Oto porównanie z najbliższymi konkurentami pod względem kapitalizacji rynkowej:

Firma Ticker Kapitalizacja Wskaźnik C/Z
McCoy Global Inc. MCB.TO 70,66 mln CAD 18,6
SLB N.V. SLB 75,84 mld $ 24,7
Baker Hughes Company BKR 55,40 mld $ 18,0
Tenaris S.A. TS 29,62 mld $ 15,7

Kapitalizacje rynkowe są podane w walucie notowań każdej spółki, bez przeliczania, a konkurenci są uporządkowani według tych nieprzeliczonych wartości.

Średni wskaźnik C/Z w branży Sprzęt i Usługi Naftowe i Gazowe wynosi 22,7x. McCoy Global Inc. jest notowana przy C/Z wynoszącym 18,6.

Wszystkie powyższe liczby są odczytywane z danych tej strony przy każdej dziennej przebudowie. Wyłącznie w celach informacyjnych, nie stanowi porady finansowej. Stan na 21 października 2026.

Powiązane Akcje Sprzęt i Usługi Naftowe i Gazowe

Zobacz wszystkie akcje Sprzęt i Usługi Naftowe i Gazowe →

Popularne akcje Energia

Zobacz wszystkie akcje Energia →