StockVS

TSX · Gespecialiseerde Zakelijke Diensten · CAD

DATA Communications Management Corp. (DCM.TO) Aandelenanalyse

DATA Communications Management Corp. (DCM.TO) is een Gespecialiseerde Zakelijke Diensten-aandeel dat noteert op TSX in Canadese dollar.

Laatst bijgewerkt: 21 oktober 2026

DCM.TO

C$ 2,08

−C$ 0,03 (−1,42%)

21 okt 2026 · Marktsluiting

Vergelijk

Koersverloop

Beweeg over de grafiek voor de dagelijkse slotkoers. De stippellijn markeert de opening van de periode.

DCM.TO vergelijken met… →

DCM.TO Kerncijfers

Per 21 okt 2026
Handel
Opening
C$ 2,10
Vorige slotkoers
C$ 2,11
Dagbereik
2,07–2,12
52-weeksbereik
1,25–3,18
Volume
28,59K
BètaHoeveel de koers beweegt ten opzichte van de markt. 1,0 beweegt mee; hoger schommelt meer, lager minder.
0,08
Waardering
Marktkapitalisatie
C$ 130,14 mln.
K/W-verhouding
26,00
Verwachte K/WKoers gedeeld door de verwachte winst voor het komende jaar in plaats van het afgelopen jaar.
6,71
K/O-verhoudingMarktwaarde gedeeld door de jaaromzet. Nuttig bij nog niet winstgevende bedrijven zonder K/W.
0,29
WPA (12 mnd)Winst per aandeel over de afgelopen twaalf maanden.
0,08
Cijfers (boekjaar)
Omzet (boekjaar)
C$ 450,36 mln.−6,17%
Nettowinst (boekjaar)
C$ 9,25 mln.+159,16%
WinstmargeHet deel van de omzet dat na alle kosten en belastingen als winst overblijft.
0,98%
Uitstaande aandelenHet totale aantal aandelen in handen van beleggers. De marktwaarde is dit getal maal de koers.
62,57 mln.
Rendement 1 jaar
+56,44%
Dividend en data
Dividend
C$ 0,10+4,74%
Ex-dividenddatum
14 september 2026
Cijferdatum
10 november 2026geschat
Gem. Volume
73,64K

Alleen kengetallen die het bedrijf rapporteert worden getoond. Gegevens verstrekt door Yahoo Finance via yfinance. Dagelijks bijgewerkt.

Kerngegevens

Per 21 oktober 2026 sloot DCM.TO op C$ 2,08, +56,44% over 1 jaar.

DATA Communications Management Corp. (DCM.TO) heeft een marktkapitalisatie van C$ 130,14 mln.

In boekjaar 2025 boekte DCM.TO een omzet van C$ 450,36 mln.

DCM.TO Rendement per kalenderjaar

Rendement van DATA Communications Management Corp. (DCM.TO) over 10 jaar: wat er van C$ 10.000 werd

1 jaar
C$ 10.000 C$ 15.644
+56,44%
5 jaar
C$ 10.000 C$ 25.528
+155,28%
10 jaar
C$ 10.000 C$ 5.044
−49,56%

Als je 10 jaar geleden C$ 10.000 in DATA Communications Management Corp. (DCM.TO) had belegd tegen de slotkoers van 21 oktober 2016, was die belegging C$ 5.044 waard geweest bij de slotkoers van 21 oktober 2026: −49,56% in totaal, −6,62% per jaar, met herbelegde dividenden. Historische berekening op basis van slotkoersen gecorrigeerd voor splitsingen en dividenden, vóór kosten en belastingen.

Kalenderjaarrendementen berekend op dagelijkse slotkoersen. Deeljaren worden gedempt weergegeven en gemarkeerd met een sterretje.

JaarRendement
2026 (deeljaar)+30,65%
2025−8,38%
2024−20,23%
2023+80,68%
2022+13,29%
2021+103,17%
2020+162,56%
2019−81,96%
2018+19,82%
2017−47,39%
2016 (deeljaar)−12,08%

Per 21 oktober 2026.

DCM.TO Omzet en winst per boekjaar

Einde boekjaar: december
BoekjaarOmzetNettowinstNettomarge
2025C$ 450,36 mln.C$ 9,25 mln.2,1%
2024C$ 479,96 mln.C$ 3,57 mln.0,7%
2023C$ 447,73 mln.−C$ 15,85 mln.−3,5%
2022C$ 273,80 mln.C$ 13,97 mln.5,1%
BoekjaarOmzetBrutowinstBedrijfsresultaatNettowinstNettomarge
2025C$ 450,36 mln.C$ 116,68 mln.C$ 32,33 mln.C$ 9,25 mln.2,1%
2024C$ 479,96 mln.C$ 130,07 mln.C$ 37,66 mln.C$ 3,57 mln.0,7%
2023C$ 447,73 mln.C$ 118,91 mln.C$ 31,67 mln.−C$ 15,85 mln.−3,5%
2022C$ 273,80 mln.C$ 84,22 mln.C$ 29,79 mln.C$ 13,97 mln.5,1%

Jaarcijfers zoals gerapporteerd, in de rapportagevaluta van het bedrijf. Per 31 december 2025.

DCM.TO Dividendhistorie

C$ 0,30

Dividend per aandeel, 2025 · uitkeringen: 5

JaarDividend per aandeelUitkeringenVerandering
2026*C$ 0,083—
2025C$ 0,305—

Laatste uitkering: C$ 0,02 per aandeel, ex-dividend op 14 september 2026. Bedragen per aandeel opgeteld per kalenderjaar op basis van ex-dividenddata. Deeljaren worden gedempt weergegeven en gemarkeerd met een sterretje.

Waardering van DCM.TO versus de Gespecialiseerde Zakelijke Diensten-mediaan

Mediaan van 50 aandelen
KengetalDCM.TOGespecialiseerde Zakelijke Diensten-mediaanT.o.v. mediaan
K/W26,0025,293% hoger
K/O-verhouding0,291,090,3x de mediaan
Winstmarge0,98%1,93%1,0 ppt lager

Medianen over 50 Gespecialiseerde Zakelijke Diensten-aandelen die het kengetal rapporteren. Medianen, geen gemiddelden, zodat één uitschieter ze niet verschuift. Per 21 oktober 2026.

Analyse

Uit de data

Bedrijfsoverzicht

DATA Communications Management Corp. (DCM.TO) komt op de laatste slotkoers uit op C$ 130,14 mln. Het bedrijf is ingedeeld in de branche Gespecialiseerde Zakelijke Diensten, binnen de sector Industrie. Het geregistreerde aantal medewerkers is 1.450.

In de afgelopen 52 weken bewoog de koers zich tussen C$ 1,25 en C$ 3,18. De meest recente vastgelegde slotkoers voor DCM.TO is C$ 2,08, van 21 oktober 2026. Dat is C$ −0,03 (−1,42%) ten opzichte van de vorige slotkoers. De laatste slotkoers ligt 66,4% boven dat 52-weken laag.

Financiële gezondheid

Het meest recente volledige boekjaar in de gegevens, 2025, laat een omzet van C$ 450,36 mln. zien. Dat is −6,17% ten opzichte van het voorgaande boekjaar, toen de omzet C$ 479,96 mln. bedroeg. Hetzelfde jaar werd afgesloten met een nettowinst van C$ 9,25 mln. Dat is +159,16% ten opzichte van het voorgaande boekjaar. De winstmarge ligt op 0,98%. Dat is 1 procentpunt onder de Gespecialiseerde Zakelijke Diensten-mediaan van 1,93%. De winst per aandeel over de afgelopen twaalf maanden bedraagt 0,08.

Over de 4 boekjaren in de gegevens beweegt de omzet van C$ 273,80 mln. in 2022 naar C$ 450,36 mln. in 2025. Het aantal boekjaren in de gegevens is 4, waarvan 3 met een positief nettoresultaat.

Waarderingsbeoordeling

Op basis van de winst over de afgelopen twaalf maanden noteren de aandelen tegen 26 keer de winst. Dat is 2,81% boven de Gespecialiseerde Zakelijke Diensten-mediaan van 25,29. Op basis van de verwachte winst bedraagt de verhouding 6,71. De koers-omzetverhouding is 0,29. Op koers-omzetverhouding is dat 0,3 keer de Gespecialiseerde Zakelijke Diensten-mediaan van 1,09. Deze maatstaven worden gerapporteerd door 50 Gespecialiseerde Zakelijke Diensten-bedrijven, en de genoemde medianen komen uit die groep.

De gerapporteerde bèta is 0,08. De dagrendementen over 10 jaar leiden geannualiseerd tot een volatiliteit van 77,23%. Het totaalrendement over één jaar is +56,44%. Over 10 jaar komt het geannualiseerde rendement uit op −6,62%.

Groei & inkomen

Het dividendrendement over de afgelopen twaalf maanden is 4,74%. Dat is 2,4 procentpunt boven het mediane Gespecialiseerde Zakelijke Diensten-dividendrendement van 2,31%. Het aangegeven jaarbedrag is C$ 0,10 per aandeel. De vastgelegde ex-dividenddatum is 14 september 2026. Dividenden zijn vastgelegd voor 2 kalenderjaren; voor 2026 bedraagt het aantal uitkeringen 3 en de som daarvan C$ 0,08 per aandeel. Het jaar daarvoor, 2025, kwam het totaal uit op C$ 0,30 per aandeel.

Het sterkste volledige kalenderjaar in de gegevens is 2020 met +162,56%, het zwakste 2019 met −81,96%. De gegevens bevatten 9 volledige kalenderjaren, waarvan 5 met een plus. 2026 loopt nog; sinds het begin van het jaar is het totaalrendement +30,65%.

Vergelijking met sectorgenoten

DATA Communications Management Corp. (DCM.TO) is actief in de Gespecialiseerde Zakelijke Diensten-sector. Zo verhoudt het zich tot de naaste sectorgenoten op basis van marktkapitalisatie:

Bedrijf Ticker Marktkapitalisatie K/W-verhouding
DATA Communications Management Corp. DCM.TO C$ 130,14 mln. 26,0
Cintas Corporation CTAS $ 87,42 mld. 43,4
RELX PLC RELX $ 67,97 mld. 23,4
Thomson Reuters Corporation TRI $ 49,94 mld. 30,3

Marktkapitalisaties worden zonder omrekening getoond in de handelsvaluta van elk bedrijf, en de sectorgenoten zijn gesorteerd op deze niet-omgerekende bedragen.

De gemiddelde K/W-verhouding in de Gespecialiseerde Zakelijke Diensten-sector is 25,3x. DATA Communications Management Corp. wordt verhandeld tegen een K/W van 26,0.

Alle cijfers hierboven worden bij elke dagelijkse herbouw uit de gegevens van deze pagina gelezen. Alleen ter informatie, geen financieel advies. Per 21 oktober 2026.

Gerelateerde Gespecialiseerde Zakelijke Diensten Aandelen

Alle Gespecialiseerde Zakelijke Diensten aandelen bekijken →

Populaire Industrie aandelen

Bekijk alle Industrie aandelen →