StockVS

TSX · Uran · CAD

Paladin Energy Ltd (PDN.TO) Analiza akcji

Paladin Energy Ltd (PDN.TO) to akcje z branży Uran notowane na TSX w walucie dolar kanadyjski.

Ostatnia aktualizacja: 21 października 2026

PDN.TO

7,26 CAD

+0,09 CAD (+1,26%)

21 paź 2026 · Zamknięcie rynku

Porównaj

Historia Cen

Najedź kursorem, aby zobaczyć kurs zamknięcia z danego dnia. Linia przerywana oznacza otwarcie okresu.

Porównaj PDN.TO z… →

Kluczowe statystyki PDN.TO

Stan na 21 paź 2026
Notowania
Otwarcie
7,28 CAD
Poprzednie zamknięcie
7,17 CAD
Zakres dnia
7,19–7,35
Zakres 52 tygodni
6,71–14,40
Wolumen
56,76 tys.
BetaJak bardzo kurs porusza się względem rynku. 1,0 zgodnie z rynkiem, powyżej mocniej, poniżej słabiej.
1,54
Wycena
Wskaźnik C/Z
363,00
Wskaźnik PEGWskaźnik C/Z podzielony przez oczekiwany wzrost zysków. Pokazuje wysokie C/Z w kontekście tempa wzrostu.
5,12
EPS (12 mies.)Zysk przypadający na jedną akcję za ostatnie dwanaście miesięcy.
0,02
Finanse (rok obrotowy)
Przychody (rok obr.)
177,68 mln CAD
Zysk netto (rok obr.)
−44,64 mln CAD−183,24%
Marża zyskuCzęść przychodów pozostająca jako zysk po wszystkich kosztach i podatkach.
1,75%
Zwrot 1-roczny
−5,10%
Dywidenda i daty
Śr. Wolumen
96,12 tys.

Pokazujemy tylko wskaźniki raportowane przez spółkę. Dane dostarczane przez Yahoo Finance za pośrednictwem yfinance. Aktualizowane codziennie.

Kluczowe dane

Na dzień 21 października 2026 PDN.TO zamknął się na poziomie 7,26 CAD, −5,10% za 1 rok.

W roku obrotowym 2025 spółka PDN.TO odnotowała przychody 177,68 mln CAD.

Stopa zwrotu PDN.TO w latach

Stopa zwrotu z akcji spółki Paladin Energy Ltd (PDN.TO) od gru 2024: ile warta byłaby inwestycja 10 000 CAD

1 rok
10 000 CAD 9490 CAD
−5,10%
Od gru 2024
10 000 CAD 10 756 CAD
+7,56%

Gdyby na zamknięciu sesji 27 grudnia 2024 (najstarszy zapisany tu kurs zamknięcia) zainwestować 10 000 CAD w akcje spółki Paladin Energy Ltd (PDN.TO), na zamknięciu sesji 21 października 2026 inwestycja byłaby warta 10 756 CAD: łącznie +7,56%, +4,09% rocznie, w niepełnym okresie krótszym niż 10 lat. Obliczenie historyczne na podstawie kursów zamknięcia skorygowanych o splity i dywidendy, przed opłatami i podatkami.

Stopy zwrotu za lata kalendarzowe liczone z dziennych kursów zamknięcia. Lata niepełne są wyszarzone i oznaczone gwiazdką.

RokStopa zwrotu
2026 (rok niepełny)−16,36%
2025+29,55%
2024 (rok niepełny)−0,74%

Stan na 21 października 2026.

Przychody i zyski PDN.TO według roku obrotowego

Koniec roku obrotowego: czerwiec
Rok obrotowyPrzychodyZysk nettoMarża netto
2025177,68 mln CAD−44,64 mln CAD−25,1%
2024—53,63 mln CAD—
2023—−10,57 mln CAD—
20224,70 mln CAD−26,74 mln CAD−569,0%
Rok obrotowyPrzychodyZysk bruttoZysk operacyjnyZysk nettoMarża netto
2025177,68 mln CAD4,10 mln CAD−39,44 mln CAD−44,64 mln CAD−25,1%
2024—92,20 mln CAD−27,02 mln CAD53,63 mln CAD—
2023——−17,49 mln CAD−10,57 mln CAD—
20224,70 mln CAD7,00 tys. CAD−23,93 mln CAD−26,74 mln CAD−569,0%

Dane roczne zgodnie ze sprawozdaniem, w walucie sprawozdawczej spółki. Stan na 30 czerwca 2025.

Wycena PDN.TO wobec mediany branży Uran

Mediana z 16 akcji
WskaźnikPDN.TOMediana UranWobec mediany
C/Z363,0050,897,1x mediana
Marża zysku1,75%1,75%0,0 pkt proc. powyżej

Mediany dla 16 akcji Uran raportujących wskaźnik. Mediany, nie średnie, więc jedna wartość odstająca ich nie zaburzy. Stan na 21 października 2026.

Analiza

Z danych

Przegląd firmy

Zapis dotyczy spółki Paladin Energy Ltd, ticker PDN.TO. Spółka jest zaklasyfikowana do branży Uran w sektorze Energia. Liczba pracowników w zapisie wynosi 549.

W ciągu ostatnich 52 tygodni kurs mieścił się w przedziale od 6,71 CAD do 14,40 CAD. Ostatnie zamknięcie PDN.TO wyniosło 7,26 CAD w dniu 21 października 2026. To +0,09 CAD (+1,26%) wobec poprzedniego zamknięcia. Ostatnie zamknięcie znajduje się 8,2% powyżej tego minimum z 52 tygodni.

Kondycja finansowa

Ostatni pełny rok obrotowy w zapisie, 2025, wykazuje przychody na poziomie 177,68 mln CAD. Ten sam rok zamknął się stratą netto w wysokości 44,64 mln CAD. Marża zysku kształtuje się na poziomie 1,75%. W ujęciu kroczącym zysk na akcję wynosi 0,02.

W 4 latach obrotowych ujętych w zapisie przychody zmieniają się z 4,70 mln CAD w 2022 na 177,68 mln CAD w 2025. Liczba lat obrotowych ujętych w zapisie wynosi 4, a liczba lat z dodatnim wynikiem netto — 1.

Ocena wyceny

Kroczący wskaźnik C/Z wynosi 363. To 7,1-krotność mediany branży Uran, która wynosi 50,89. Wskaźnik PEG, który odnosi C/Z do oczekiwanego wzrostu zysków, wynosi 5,12. Podane mediany obliczono na podstawie 16 spółek z branży Uran, które raportują ten wskaźnik.

Roczna całkowita stopa zwrotu wynosi −5,10%. Zapisana historia kursu zaczyna się 27 grudnia 2024, a łączna stopa zwrotu od tego czasu wynosi +7,56%. Beta wobec szerokiego rynku podawana jest na poziomie 1,54. Zmienność zannualizowana dla okresu (1 rok) wynosi 62,56%.

Wzrost i dochód

Dla PDN.TO nie zapisano żadnej dywidendy.

Zapis obejmuje jeden pełny rok kalendarzowy, 2025, ze stopą zwrotu +29,55%. Od początku 2026 całkowita stopa zwrotu wynosi −16,36%.

Porównanie z konkurencją

Paladin Energy Ltd (PDN.TO) działa w branży Uran. Oto porównanie z najbliższymi konkurentami pod względem kapitalizacji rynkowej:

Firma Ticker Kapitalizacja Wskaźnik C/Z
Paladin Energy Ltd PDN.TO — 363,0
Cameco Corporation CCO.TO 53,38 mld CAD 151,3
NexGen Energy Ltd. NXE 5,72 mld $ —
Uranium Energy Corp. UEC 3,92 mld $ —

Kapitalizacje rynkowe są podane w walucie notowań każdej spółki, bez przeliczania, a konkurenci są uporządkowani według tych nieprzeliczonych wartości.

Średni wskaźnik C/Z w branży Uran wynosi 50,9x. Paladin Energy Ltd jest notowana przy C/Z wynoszącym 363,0.

Wszystkie powyższe liczby są odczytywane z danych tej strony przy każdej dziennej przebudowie. Wyłącznie w celach informacyjnych, nie stanowi porady finansowej. Stan na 21 października 2026.

Powiązane Akcje Uran

Zobacz wszystkie akcje Uran →

Popularne akcje Energia

Zobacz wszystkie akcje Energia →