StockVS

TSX · CAD

Big Pharma Split Corp A Shares (PRM.TO) Analiza akcji

Big Pharma Split Corp A Shares (PRM.TO) to akcje notowane na TSX w walucie dolar kanadyjski.

Ostatnia aktualizacja: 21 października 2026

PRM.TO

15,24 CAD

+0,49 CAD (+3,32%)

21 paź 2026 · Zamknięcie rynku

Porównaj

Historia Cen

Najedź kursorem, aby zobaczyć kurs zamknięcia z danego dnia. Linia przerywana oznacza otwarcie okresu.

Porównaj PRM.TO z… →

Kluczowe statystyki PRM.TO

Stan na 21 paź 2026
Notowania
Otwarcie
15,00 CAD
Poprzednie zamknięcie
14,75 CAD
Zakres dnia
15,00–15,24
Zakres 52 tygodni
11,91–16,10
Wolumen
1,80 tys.
Wycena
Kapitalizacja
20,01 mln CAD
Wskaźnik C/Z
nierentowna
EPS (12 mies.)Zysk przypadający na jedną akcję za ostatnie dwanaście miesięcy.
−1,95
Finanse (rok obrotowy)
Przychody (rok obr.)
5,55 mln CAD+1175,25%
Zysk netto (rok obr.)
5,03 mln CAD+37 412,37%
Akcje w obrocieŁączna liczba akcji w rękach inwestorów. Wartość rynkowa to ta liczba pomnożona przez kurs.
1,31 mln
Zwrot 1-roczny
+33,31%
Dywidenda i daty
Śr. Wolumen
1,61 tys.

Pokazujemy tylko wskaźniki raportowane przez spółkę. Dane dostarczane przez Yahoo Finance za pośrednictwem yfinance. Aktualizowane codziennie.

Kluczowe dane

Na dzień 21 października 2026 PRM.TO zamknął się na poziomie 15,24 CAD, +33,31% za 1 rok.

Big Pharma Split Corp A Shares (PRM.TO) ma kapitalizację rynkową 20,01 mln CAD.

W roku obrotowym 2025 spółka PRM.TO odnotowała przychody 5,55 mln CAD.

Stopa zwrotu PRM.TO w latach

Stopa zwrotu z akcji spółki Big Pharma Split Corp A Shares (PRM.TO) od lis 2017: ile warta byłaby inwestycja 10 000 CAD

1 rok
10 000 CAD 13 331 CAD
+33,31%
5 lat
10 000 CAD 17 627 CAD
+76,27%
Od lis 2017
10 000 CAD 24 879 CAD
+148,79%

Gdyby na zamknięciu sesji 27 listopada 2017 (najstarszy zapisany tu kurs zamknięcia) zainwestować 10 000 CAD w akcje spółki Big Pharma Split Corp A Shares (PRM.TO), na zamknięciu sesji 21 października 2026 inwestycja byłaby warta 24 879 CAD: łącznie +148,79%, +10,79% rocznie, przy reinwestowaniu dywidend, w niepełnym okresie krótszym niż 10 lat. Obliczenie historyczne na podstawie kursów zamknięcia skorygowanych o splity i dywidendy, przed opłatami i podatkami.

Stopy zwrotu za lata kalendarzowe liczone z dziennych kursów zamknięcia. Lata niepełne są wyszarzone i oznaczone gwiazdką.

RokStopa zwrotu
2026 (rok niepełny)+15,27%
2025+18,30%
2024+3,89%
2023+2,82%
2022+8,32%
2021+25,60%
2020+5,83%
2019+25,29%
2018−3,66%
2017 (rok niepełny)−1,71%

Stan na 21 października 2026.

Przychody i zyski PRM.TO według roku obrotowego

Koniec roku obrotowego: grudzień
Rok obrotowyPrzychodyZysk nettoMarża netto
20255,55 mln CAD5,03 mln CAD90,5%
2024435,58 tys. CAD13,41 tys. CAD3,1%
2023306,55 tys. CAD−144,90 tys. CAD−47,3%
20223,71 mln CAD3,15 mln CAD84,8%
Rok obrotowyPrzychodyZysk bruttoZysk operacyjnyZysk nettoMarża netto
20255,55 mln CAD——5,03 mln CAD90,5%
2024435,58 tys. CAD——13,41 tys. CAD3,1%
2023306,55 tys. CAD——−144,90 tys. CAD−47,3%
20223,71 mln CAD——3,15 mln CAD84,8%

Dane roczne zgodnie ze sprawozdaniem, w walucie sprawozdawczej spółki. Stan na 31 grudnia 2025.

Historia dywidend PRM.TO

1,24 CAD−5,6% wobec 2024

Dywidenda na akcję, 2025 · wypłaty: 12

RokDywidenda na akcjęWypłatyZmiana
2026*0,82 CAD8—
20251,24 CAD12−5,6%
20241,31 CAD13+5,9%
20231,24 CAD12+0,0%
RokDywidenda na akcjęWypłatyZmiana
2026 (rok niepełny)0,82 CAD8—
20251,24 CAD12−5,6%
20241,31 CAD13+5,9%
20231,24 CAD12+0,0%
20221,24 CAD12−36,7%
20211,95 CAD13+45,8%
20201,34 CAD12+8,3%
20191,24 CAD12+0,0%
20181,24 CAD12+1100,0%
20170,10 CAD1—

Ostatnia wypłata: 0,10 CAD na akcję, dzień bez dywidendy 31 sierpnia 2026. Kwoty na akcję zsumowane według lat kalendarzowych na podstawie dni bez dywidendy. Lata niepełne są wyszarzone i oznaczone gwiazdką.

Analiza

Z danych

Przegląd firmy

Rynek wycenia Big Pharma Split Corp A Shares (PRM.TO) na 20,01 mln CAD.

Ostatnie zamknięcie PRM.TO wyniosło 15,24 CAD w dniu 21 października 2026. To +0,49 CAD (+3,32%) wobec poprzedniego zamknięcia. W ciągu ostatnich 52 tygodni kurs mieścił się w przedziale od 11,91 CAD do 16,10 CAD. Ostatnie zamknięcie znajduje się 27,96% powyżej tego minimum z 52 tygodni.

Kondycja finansowa

Ostatni pełny rok obrotowy w zapisie, 2025, wykazuje przychody na poziomie 5,55 mln CAD. To +1175,25% wobec poprzedniego roku obrotowego, w którym przychody wyniosły 435,58 tys. CAD. Zysk netto w tym samym roku wyniósł 5,03 mln CAD. To +37 412,37% wobec poprzedniego roku obrotowego. Zysk na akcję z ostatnich dwunastu miesięcy wynosi −1,95.

W 4 latach obrotowych ujętych w zapisie przychody zmieniają się z 3,71 mln CAD w 2022 na 5,55 mln CAD w 2025. Liczba lat obrotowych ujętych w zapisie wynosi 4, a liczba lat z dodatnim wynikiem netto — 3.

Ocena wyceny

Kroczący wskaźnik C/Z nie ma zastosowania: ostatni raportowany wynik jest ujemny.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy całkowita stopa zwrotu wyniosła +33,31%. Stopa zwrotu w skali roku dla okresu (5 lat) wynosi +12,00%. Zmienność zannualizowana dla okresu (8 lat) wynosi 28,47%.

Wzrost i dochód

Zapis dywidend dla PRM.TO obejmuje okres do roku 2026 włącznie. Dywidendy odnotowano dla 10 lat kalendarzowych; w roku 2026 liczba wypłat wynosi 8, a ich łączna wartość 0,82 CAD na akcję. Rok wcześniej, w 2025, łączna wartość wyniosła 1,24 CAD na akcję.

Rok 2026 jeszcze trwa, a całkowita stopa zwrotu od jego początku wynosi +15,27%. Najsilniejszym pełnym rokiem kalendarzowym w zapisie jest 2021 z wynikiem +25,60%, a najsłabszym 2018 z wynikiem −3,66%. Liczba pełnych lat kalendarzowych w zapisie wynosi 8, a liczba lat zakończonych wzrostem — 7.

Wszystkie powyższe liczby są odczytywane z danych tej strony przy każdej dziennej przebudowie. Wyłącznie w celach informacyjnych, nie stanowi porady finansowej. Stan na 21 października 2026.