StockVS

TSX · Ubezpieczenia - Majątkowe i Wypadkowe · CAD

Fairfax Financial Holdings Limited (FFH.TO) Analiza akcji

Fairfax Financial Holdings Limited (FFH.TO) to akcje z branży Ubezpieczenia - Majątkowe i Wypadkowe notowane na TSX w walucie dolar kanadyjski.

Ostatnia aktualizacja: 21 października 2026

FFH.TO

2489,33 CAD

+33,50 CAD (+1,36%)

21 paź 2026 · Zamknięcie rynku

Porównaj

Historia Cen

Najedź kursorem, aby zobaczyć kurs zamknięcia z danego dnia. Linia przerywana oznacza otwarcie okresu.

Porównaj FFH.TO z… →

Kluczowe statystyki FFH.TO

Stan na 21 paź 2026
Notowania
Otwarcie
2420,00 CAD
Poprzednie zamknięcie
2455,83 CAD
Zakres dnia
2420,00–2493,35
Zakres 52 tygodni
2066,16–2700,00
Wolumen
71,90 tys.
BetaJak bardzo kurs porusza się względem rynku. 1,0 zgodnie z rynkiem, powyżej mocniej, poniżej słabiej.
0,40
Wycena
Kapitalizacja
55,69 mld CAD
Wskaźnik C/Z
8,84
Prognozowane C/ZKurs akcji podzielony przez prognozowany zysk na nadchodzący rok, a nie miniony.
10,78
Wskaźnik PEGWskaźnik C/Z podzielony przez oczekiwany wzrost zysków. Pokazuje wysokie C/Z w kontekście tempa wzrostu.
0,28
Wskaźnik C/PWartość rynkowa podzielona przez roczne przychody. Przydatny dla spółek bez zysku, gdzie nie ma C/Z.
1,45
EPS (12 mies.)Zysk przypadający na jedną akcję za ostatnie dwanaście miesięcy.
281,61
Finanse (rok obrotowy)
Przychody (rok obr.)
30,41 mld CAD+12,76%
Zysk netto (rok obr.)
4,77 mld CAD+23,16%
Marża zyskuCzęść przychodów pozostająca jako zysk po wszystkich kosztach i podatkach.
11,62%
Akcje w obrocieŁączna liczba akcji w rękach inwestorów. Wartość rynkowa to ta liczba pomnożona przez kurs.
20,82 mln
Zwrot 1-roczny
+11,74%
Dywidenda i daty
Dywidenda
20,77 CAD+0,85%
Dzień bez dywidendy
15 stycznia 2026
Data wyników
5 listopada 2026
Śr. Wolumen
52,95 tys.

Pokazujemy tylko wskaźniki raportowane przez spółkę. Dane dostarczane przez Yahoo Finance za pośrednictwem yfinance. Aktualizowane codziennie.

Kluczowe dane

Na dzień 21 października 2026 FFH.TO zamknął się na poziomie 2489,33 CAD, +11,74% za 1 rok.

Fairfax Financial Holdings Limited (FFH.TO) ma kapitalizację rynkową 55,69 mld CAD.

W roku obrotowym 2025 spółka FFH.TO odnotowała przychody 30,41 mld CAD.

Stopa zwrotu FFH.TO w latach

Stopa zwrotu z akcji spółki Fairfax Financial Holdings Limited (FFH.TO) za 10 lat: ile warta byłaby inwestycja 10 000 CAD

1 rok
10 000 CAD 11 174 CAD
+11,74%
5 lat
10 000 CAD 52 641 CAD
+426,41%
10 lat
10 000 CAD 41 718 CAD
+317,18%

Gdyby 10 lat temu, na zamknięciu sesji 21 października 2016, zainwestować 10 000 CAD w akcje spółki Fairfax Financial Holdings Limited (FFH.TO), na zamknięciu sesji 21 października 2026 inwestycja byłaby warta 41 718 CAD: łącznie +317,18%, +15,35% rocznie, przy reinwestowaniu dywidend. Obliczenie historyczne na podstawie kursów zamknięcia skorygowanych o splity i dywidendy, przed opłatami i podatkami.

Stopy zwrotu za lata kalendarzowe liczone z dziennych kursów zamknięcia. Lata niepełne są wyszarzone i oznaczone gwiazdką.

RokStopa zwrotu
2026 (rok niepełny)−4,06%
2025+32,22%
2024+66,26%
2023+54,96%
2022+31,51%
2021+47,29%
2020−27,31%
2019+3,63%
2018−8,51%
2017+5,45%
2016 (rok niepełny)−10,51%

Stan na 21 października 2026.

Przychody i zyski FFH.TO według roku obrotowego

Koniec roku obrotowego: grudzień
Rok obrotowyPrzychodyZysk nettoMarża netto
202530,41 mld CAD4,77 mld CAD15,7%
202426,96 mld CAD3,87 mld CAD14,4%
202325,80 mld CAD4,38 mld CAD17,0%
202219,58 mld CAD3,37 mld CAD17,2%
Rok obrotowyPrzychodyZysk bruttoZysk operacyjnyZysk nettoMarża netto
202530,41 mld CAD——4,77 mld CAD15,7%
202426,96 mld CAD——3,87 mld CAD14,4%
202325,80 mld CAD——4,38 mld CAD17,0%
202219,58 mld CAD——3,37 mld CAD17,2%

Dane roczne zgodnie ze sprawozdaniem, w walucie sprawozdawczej spółki. Stan na 31 grudnia 2025.

Historia dywidend FFH.TO

21,50 CAD+6,3% wobec 2024

Dywidenda na akcję, 2025 · wypłaty: 1

RokDywidenda na akcjęWypłatyZmiana
2026*20,82 CAD1—
202521,50 CAD1+6,3%
202420,24 CAD1+51,2%
202313,39 CAD1+7,0%
RokDywidenda na akcjęWypłatyZmiana
2026 (rok niepełny)20,82 CAD1—
202521,50 CAD1+6,3%
202420,24 CAD1+51,2%
202313,39 CAD1+7,0%
202212,51 CAD1−1,8%
202112,73 CAD1−2,4%
202013,04 CAD1−1,6%
201913,26 CAD1+6,6%
201812,44 CAD1−5,6%
201713,18 CAD1—

Ostatnia wypłata: 20,82 CAD na akcję, dzień bez dywidendy 15 stycznia 2026. Kwoty na akcję zsumowane według lat kalendarzowych na podstawie dni bez dywidendy. Lata niepełne są wyszarzone i oznaczone gwiazdką.

Wycena FFH.TO wobec mediany branży Ubezpieczenia - Majątkowe i Wypadkowe

Mediana z 48 akcji
WskaźnikFFH.TOMediana Ubezpieczenia - Majątkowe i WypadkoweWobec mediany
C/Z8,8411,1321% poniżej
Wskaźnik C/P1,451,450% powyżej
Marża zysku11,62%11,77%0,1 pkt proc. poniżej

Mediany dla 48 akcji Ubezpieczenia - Majątkowe i Wypadkowe raportujących wskaźnik. Mediany, nie średnie, więc jedna wartość odstająca ich nie zaburzy. Stan na 21 października 2026.

Analiza

Z danych

Przegląd firmy

Rynek wycenia Fairfax Financial Holdings Limited (FFH.TO) na 55,69 mld CAD. Spółka jest zaklasyfikowana do branży Ubezpieczenia - Majątkowe i Wypadkowe w sektorze Usługi Finansowe. Spółka podaje zatrudnienie na poziomie 62 500 osób.

Zapisany zakres z 52 tygodni obejmuje wartości od 2066,16 CAD do 2700,00 CAD. Najnowszy zapisany kurs zamknięcia dla FFH.TO to 2489,33 CAD z dnia 21 października 2026. To +33,50 CAD (+1,36%) wobec poprzedniego zamknięcia. Ostatnie zamknięcie znajduje się 20,48% powyżej tego minimum z 52 tygodni.

Kondycja finansowa

W roku obrotowym 2025 spółka Fairfax Financial Holdings Limited wykazała przychody w wysokości 30,41 mld CAD. Wobec wartości 26,96 mld CAD z poprzedniego roku obrotowego oznacza to zmianę o +12,76%. Zysk netto w tym samym roku wyniósł 4,77 mld CAD. To +23,16% wobec poprzedniego roku obrotowego. Raportowana marża zysku wynosi 11,62%. To o 0,1 pkt proc. mniej niż mediana branży Ubezpieczenia - Majątkowe i Wypadkowe, która wynosi 11,77%. W ujęciu kroczącym zysk na akcję wynosi 281,61.

W 4 latach obrotowych ujętych w zapisie przychody zmieniają się z 19,58 mld CAD w 2022 na 30,41 mld CAD w 2025. Liczba lat obrotowych ujętych w zapisie wynosi 4, a liczba lat z dodatnim wynikiem netto — 4.

Ocena wyceny

Kroczący wskaźnik C/Z wynosi 8,84. To 20,54% poniżej mediany branży Ubezpieczenia - Majątkowe i Wypadkowe, która wynosi 11,13. Zapisane prognozowane C/Z wynosi 10,78. Wskaźnik PEG, który odnosi C/Z do oczekiwanego wzrostu zysków, wynosi 0,28. W odniesieniu do przychodów akcje notowane są na poziomie 1,45-krotności przychodów. W przypadku wskaźnika cena/przychody to 0% powyżej mediany branży Ubezpieczenia - Majątkowe i Wypadkowe, która wynosi 1,45. Podane mediany obliczono na podstawie 48 spółek z branży Ubezpieczenia - Majątkowe i Wypadkowe, które raportują ten wskaźnik.

Beta wobec szerokiego rynku podawana jest na poziomie 0,4. Zmienność zannualizowana dla okresu (10 lat) wynosi 25,55%. Roczna całkowita stopa zwrotu wynosi +11,74%. Stopa zwrotu w skali roku dla okresu (10 lat) wynosi +15,35%.

Wzrost i dochód

Akcjonariusze otrzymują dywidendę, co przy ostatnim kursie daje 0,85%. To o 0,5 pkt proc. mniej niż mediana stopy dywidendy w branży Ubezpieczenia - Majątkowe i Wypadkowe, która wynosi 1,31%. Przy wskazanej stawce daje to 20,77 CAD na akcję rocznie. Zapisany dzień bez dywidendy to 15 stycznia 2026. Dywidendy odnotowano dla 10 lat kalendarzowych; w roku 2026 liczba wypłat wynosi 1, a ich łączna wartość 20,82 CAD na akcję. Rok wcześniej, w 2025, łączna wartość wyniosła 21,50 CAD na akcję.

Od początku 2026 całkowita stopa zwrotu wynosi −4,06%. Wśród pełnych lat kalendarzowych w zapisie 2024 przyniósł +66,26%, a 2020 przyniósł −27,31%. Liczba pełnych lat kalendarzowych w zapisie wynosi 9, a liczba lat zakończonych wzrostem — 7.

Porównanie z konkurencją

Fairfax Financial Holdings Limited (FFH.TO) działa w branży Ubezpieczenia - Majątkowe i Wypadkowe. Oto porównanie z najbliższymi konkurentami pod względem kapitalizacji rynkowej:

Firma Ticker Kapitalizacja Wskaźnik C/Z
Fairfax Financial Holdings Limited FFH.TO 55,69 mld CAD 8,8
Chubb Limited CB 138,81 mld $ 12,7
The Progressive Corporation PGR 128,47 mld $ 11,2
The Travelers Companies, Inc. TRV 83,21 mld $ 10,5

Kapitalizacje rynkowe są podane w walucie notowań każdej spółki, bez przeliczania, a konkurenci są uporządkowani według tych nieprzeliczonych wartości.

Średni wskaźnik C/Z w branży Ubezpieczenia - Majątkowe i Wypadkowe wynosi 11,1x. Fairfax Financial Holdings Limited jest notowana przy C/Z wynoszącym 8,8.

Wszystkie powyższe liczby są odczytywane z danych tej strony przy każdej dziennej przebudowie. Wyłącznie w celach informacyjnych, nie stanowi porady finansowej. Stan na 21 października 2026.

Powiązane Akcje Ubezpieczenia - Majątkowe i Wypadkowe

Zobacz wszystkie akcje Ubezpieczenia - Majątkowe i Wypadkowe →

Popularne akcje Usługi Finansowe

Zobacz wszystkie akcje Usługi Finansowe →