StockVS

TSX · CAD · ETF

iShares S&P U.S. Mid-Cap Index ETF (CAD-Hedged) (XMH.TO) Analiza ETF

XMH.TO
Wskaźnik kosztów 0,16% Stopa dywidendy 0,96% Aktywa 547,08 mln CAD Od 4 sierpnia 2015 Rodzina BlackRock Asset Management Canada Ltd

Ostatnia aktualizacja: 21 października 2026

31,80 CAD
+0,12 CAD (+0,38%)

21 października 2026 · Zamknięcie sesji

Porównaj

Historia Cen

Najedź kursorem, aby zobaczyć kurs zamknięcia z danego dnia. Linia przerywana oznacza otwarcie okresu.

Porównaj XMH.TO z… →

Roczna stopa zwrotu XMH.TO

OkresW skali roku100 CAD rośnie do
1 rok+10,74%110,74 CAD
3 lata+14,69%150,86 CAD
5 lat+4,98%127,48 CAD
10 lat+8,73%231,02 CAD

Całkowite stopy zwrotu liczone z dziennych kursów zamknięcia, przy reinwestowaniu dywidend. Stan na 21 października 2026.

Stopa zwrotu XMH.TO w latach

2016 i 2026 to lata niepełne

Pokaż jako tabelę ↓Pokaż jako wykres ↑
RokStopa zwrotu
2026 (rok niepełny)+9,98%
2025+5,45%
2024+12,04%
2023+15,06%
2022−14,93%
2021+21,83%
2020+10,06%
2019+24,77%
2018−13,78%
2017+15,70%
2016 (rok niepełny)+6,70%

Miesięczne stopy zwrotu XMH.TO

−22%+15%
Rokstylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
2026+3,9+3,9−5,7+7,4+2,3+3,6−2,2−0,3−4,5+1,8——
2025+3,8−4,5−5,5−2,5+5,3+3,4+1,4+3,1+0,2−0,4+1,9−0,3
2024−1,9+5,9+5,5−6,2+4,0−1,7+6,2−0,3+0,4−0,2+8,8−7,6
2023+9,5−1,5−3,7−0,7−3,3+8,9+4,0−3,0−5,4−5,4+7,9+8,7
2022−7,5+1,0+1,7−7,6+0,8−9,9+11,0−3,3−9,8+10,8+5,3−5,7
2021+1,4+6,8+4,6+4,2+0,2−1,0+0,3+2,0−4,0+5,7−2,7+3,0
2020−2,6−10,1−21,4+14,8+6,9+0,9+4,4+4,0−4,3+2,0+14,5+6,4
2019+10,6+4,7−1,0+4,1−8,1+7,1+2,4−5,5+3,3+0,5+3,5+2,2
2018+2,3−4,1+0,2−0,1+4,7−0,2+1,0+3,1−1,1−9,3+2,9−12,7
2017+1,7+2,7−0,4+0,6−0,8+1,5+0,8−1,6+3,9+2,3+3,4+0,6

Miesięczne całkowite stopy zwrotu przy reinwestowaniu dywidend; każda komórka pokazuje wartość ze znakiem.

Zmienność i ryzyko XMH.TO

Zmienność: 10 lat · Beta: 3 lata
Zmienność zannualizowana
20,92%
Beta (3 lata)
1,08
Najlepszy rok
+24,77%

2019

Najgorszy rok
−14,93%

2022

Zmienność to zannualizowane odchylenie standardowe dziennych stóp zwrotu. Stan na 21 października 2026.

Główne Pozycje

# Symbol Nazwa Waga
1 IJH iShares Core S&P Mid-Cap ETF 100%

Analiza

Z danych

Przegląd funduszu

iShares S&P U.S. Mid-Cap Index ETF (CAD-Hedged) (XMH.TO) to fundusz notowany na giełdzie. Jako rodzinę funduszy zapisano BlackRock Asset Management Canada Ltd. Fundusz jest notowany od 4 sierpnia 2015. Aktywa netto ogółem wynoszą 547,08 mln CAD. Wskaźnik kosztów wynosi 0,16%. Przy pozycji o wartości 10 000 CAD daje to 16,00 CAD rocznie.

Na samą pozycję iShares Core S&P Mid-Cap ETF przypada 100% portfela.

Analiza wyników

Najnowszy zapisany kurs zamknięcia dla XMH.TO to 31,80 CAD z dnia 21 października 2026. Roczna całkowita stopa zwrotu wynosi +10,74%. Po przeliczeniu okresu (10 lat) na skalę roczną daje to +8,73%. Fundusz dokonuje wypłat przy kroczącej stopie 0,96%.

Rok 2026 jeszcze trwa, a całkowita stopa zwrotu od jego początku wynosi +9,98%. Najsilniejszym pełnym rokiem kalendarzowym w zapisie jest 2019 z wynikiem +24,77%, a najsłabszym 2022 z wynikiem −14,93%. Liczba pełnych lat kalendarzowych w zapisie wynosi 9, a liczba lat zakończonych wzrostem — 7.

Profil cenowy i ryzyka

Zapisany zakres z 52 tygodni obejmuje wartości od 27,46 CAD do 34,14 CAD. Ostatnie zamknięcie znajduje się 15,8% powyżej tego minimum z 52 tygodni. Zmienność zannualizowana dla okresu (10 lat) wynosi 20,92%. Beta wobec szerokiego rynku podawana jest na poziomie 1,08. Zmienność jest obliczana na podstawie zapisanych dziennych kursów zamknięcia, czyli tej samej serii, której używają wykresy na tej stronie.

Wszystkie powyższe liczby są odczytywane z danych tej strony przy każdej dziennej przebudowie. Wyłącznie w celach informacyjnych, nie stanowi porady finansowej. Stan na 21 października 2026.

Więcej ETFs BlackRock Asset Management Canada Ltd