StockVS

TSX · CAD · ETF

Manulife Smart U.S. Defensive Equity ETF Hedged (UDEF.TO) Analiza ETF

UDEF.TO
Wskaźnik kosztów 0,37% Stopa dywidendy 1,26% Od 9 listopada 2022 Rodzina Manulife Investment Management

Ostatnia aktualizacja: 20 października 2026

11,65 CAD
0,00 CAD (0,00%)

20 października 2026 · Zamknięcie sesji

Porównaj

Historia Cen

Najedź kursorem, aby zobaczyć kurs zamknięcia z danego dnia. Linia przerywana oznacza otwarcie okresu.

Porównaj UDEF.TO z… →

Roczna stopa zwrotu UDEF.TO

OkresW skali roku100 CAD rośnie do
1 rok+14,07%114,07 CAD
3 lata+12,54%142,55 CAD
5 lat+4,49%124,57 CAD

Całkowite stopy zwrotu liczone z dziennych kursów zamknięcia, przy reinwestowaniu dywidend. Stan na 20 października 2026.

Stopa zwrotu UDEF.TO w latach

2021 i 2026 to lata niepełne

Pokaż jako tabelę ↓Pokaż jako wykres ↑
RokStopa zwrotu
2026 (rok niepełny)+10,50%
2025+6,31%
2024+19,57%
2023−1,05%
2022−13,34%
2021 (rok niepełny)+3,42%

Miesięczne stopy zwrotu UDEF.TO

−11%+7%
Rokstylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
2026+0,0+4,6+0,0−1,2+0,0+4,6+0,0+0,0+0,0+2,2——
2025+0,7+0,0+0,0+0,0−0,8+0,7+0,0+2,4+0,0+0,0+0,0+3,2
2024+0,0+6,5+0,0+0,0+0,0+2,6+5,3+1,4+0,0+2,8+0,0−0,3
2023+0,0+0,0+0,0−2,7−3,7+3,2+0,7+2,0−1,8+0,0+0,0+1,5
2022−5,4+0,0+0,0−1,0+0,0+0,4+0,0−10,9−2,1+0,0+3,0+2,6
2021———————————+5,4

Miesięczne całkowite stopy zwrotu przy reinwestowaniu dywidend; każda komórka pokazuje wartość ze znakiem.

Zmienność i ryzyko UDEF.TO

Zmienność: 5 lat · Beta: 3 lata
Zmienność zannualizowana
7,87%
Beta (3 lata)
0,54
Najlepszy rok
+19,57%

2024

Najgorszy rok
−13,34%

2022

Zmienność to zannualizowane odchylenie standardowe dziennych stóp zwrotu. Stan na 20 października 2026.

Główne Pozycje

# Symbol Nazwa Waga
1 AAPL Apple Inc 2,19%
2 FTNT Fortinet Inc 2,13%
3 JNJ Johnson & Johnson 2,09%
4 MRK Merck & Co Inc 2,03%
5 MA Mastercard Inc Class A 2%
6 NVDA NVIDIA Corp 2%
7 JPM JPMorgan Chase & Co 1,99%
8 MSFT Microsoft Corp 1,97%
9 VZ Verizon Communications Inc 1,96%
10 ABBV AbbVie Inc 1,92%

Analiza

Z danych

Przegląd funduszu

Manulife Smart U.S. Defensive Equity ETF Hedged (UDEF.TO) to fundusz notowany na giełdzie. Jako rodzinę funduszy zapisano Manulife Investment Management. Fundusz jest notowany od 9 listopada 2022. Wskaźnik kosztów wynosi 0,37%. Przy pozycji o wartości 10 000 CAD daje to 37,00 CAD rocznie.

Główne pozycje funduszu to Apple Inc (AAPL), Fortinet Inc (FTNT) i Johnson & Johnson (JNJ). Na samą pozycję Apple Inc przypada 2,19% portfela. Dziesięć największych pozycji odpowiada łącznie za 20,27% funduszu.

Analiza wyników

Ostatnie zamknięcie UDEF.TO wyniosło 11,65 CAD w dniu 20 października 2026. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy całkowita stopa zwrotu wyniosła +14,07%. Stopa zwrotu w skali roku dla okresu (5 lat) wynosi +4,49%. Krocząca stopa wypłat wynosi 1,26%.

Wśród pełnych lat kalendarzowych w zapisie 2024 przyniósł +19,57%, a 2022 przyniósł −13,34%. Liczba pełnych lat kalendarzowych w zapisie wynosi 4, a liczba lat zakończonych wzrostem — 2. Rok 2026 jeszcze trwa, a całkowita stopa zwrotu od jego początku wynosi +10,50%.

Profil cenowy i ryzyka

Dzienne stopy zwrotu z okresu (5 lat) dają po zannualizowaniu zmienność 7,87%. Raportowana beta wynosi 0,54. W ciągu ostatnich 52 tygodni kurs mieścił się w przedziale od 10,35 CAD do 11,65 CAD. Ostatnie zamknięcie znajduje się 12,56% powyżej tego minimum z 52 tygodni. Zmienność jest obliczana na podstawie zapisanych dziennych kursów zamknięcia, czyli tej samej serii, której używają wykresy na tej stronie.

Wszystkie powyższe liczby są odczytywane z danych tej strony przy każdej dziennej przebudowie. Wyłącznie w celach informacyjnych, nie stanowi porady finansowej. Stan na 20 października 2026.

Więcej ETFs Manulife Investment Management