StockVS

TSX · CAD · ETF

NBI Sustainable Canadian Equity ETF (NSCE.TO) Analiza ETF

NSCE.TO
Wskaźnik kosztów 0,69% Stopa dywidendy 1,05% Aktywa 2,33 mld CAD Od 4 marca 2020 Rodzina National Bank Investments Inc.

Ostatnia aktualizacja: 21 października 2026

52,20 CAD
+0,76 CAD (+1,48%)

21 października 2026 · Zamknięcie sesji

Porównaj

Historia Cen

Najedź kursorem, aby zobaczyć kurs zamknięcia z danego dnia. Linia przerywana oznacza otwarcie okresu.

Porównaj NSCE.TO z… →

Roczna stopa zwrotu NSCE.TO

OkresW skali roku100 CAD rośnie do
1 rok+11,63%111,63 CAD
3 lata+17,28%161,31 CAD
5 lat+10,96%168,19 CAD
Od 6 marca 2020+13,37%229,66 CAD

Całkowite stopy zwrotu liczone z dziennych kursów zamknięcia, przy reinwestowaniu dywidend. Stan na 21 października 2026.

Stopa zwrotu NSCE.TO w latach

2020 i 2026 to lata niepełne

Pokaż jako tabelę ↓Pokaż jako wykres ↑
RokStopa zwrotu
2026 (rok niepełny)+9,17%
2025+12,33%
2024+20,42%
2023+13,59%
2022−0,97%
2021+20,97%
2020 (rok niepełny)+14,29%

Miesięczne stopy zwrotu NSCE.TO

−5%+9%
Rokstylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
2026−4,5+5,2−2,9+2,5+3,3+4,6+1,7−2,5−2,2+4,2——
2025+2,9+3,0−1,5+2,1+5,7+0,6−0,8−0,5−2,0−0,3+2,4+0,5
2024+3,5+3,7+0,7−1,8+1,0+1,7+6,0+0,1+2,5+0,4+3,8−2,5
2023+3,3+1,4+0,7+2,9−2,5+1,9+1,2−2,0−1,7−1,8+5,2+4,7
2022−0,4−1,4+3,4−2,8−1,5−3,8+6,0−2,1−2,6+4,1+3,2−2,6
2021−1,8+3,2+6,7+1,0+2,0+1,8+1,9+3,2−1,7+2,9−0,9+1,3
2020———+6,6−0,5+3,7+4,9+3,4+0,8−3,9+8,6+0,1

Miesięczne całkowite stopy zwrotu przy reinwestowaniu dywidend; każda komórka pokazuje wartość ze znakiem.

Zmienność i ryzyko NSCE.TO

Zmienność: 6 lat · Beta: 3 lata
Zmienność zannualizowana
11,44%
Beta (3 lata)
0,55
Najlepszy rok
+20,97%

2021

Najgorszy rok
−0,97%

2022

Zmienność to zannualizowane odchylenie standardowe dziennych stóp zwrotu. Stan na 21 października 2026.

Główne Pozycje

# Symbol Nazwa Waga
1 RY Royal Bank of Canada 6,04%
2 CNR.TO Canadian National Railway Co 5,1%
3 CP.TO Canadian Pacific Kansas City Ltd 4,66%
4 TD The Toronto-Dominion Bank 4,53%
5 NA.TO National Bank of Canada 4,53%
6 QSR.TO Restaurant Brands International Inc 4,51%
7 BMO.TO Bank of Montreal 4,48%
8 L.TO Loblaw Companies Ltd 4,47%
9 IFC.TO Intact Financial Corp 4,25%
10 MRU.TO Metro Inc 4,12%

Analiza

Z danych

Przegląd funduszu

NBI Sustainable Canadian Equity ETF (NSCE.TO) to fundusz notowany na giełdzie. Jako rodzinę funduszy zapisano National Bank Investments Inc. Zapisana data utworzenia to 4 marca 2020. Fundusz posiada aktywa netto ogółem w wysokości 2,33 mld CAD. Koszty roczne odpowiadają wskaźnikowi kosztów na poziomie 0,69%. Przy pozycji o wartości 10 000 CAD daje to 69,00 CAD rocznie.

Największe zapisane pozycje to Royal Bank of Canada (RY), Canadian National Railway Co (CNR.TO) i Canadian Pacific Kansas City Ltd (CP.TO). Na samą pozycję Royal Bank of Canada przypada 6,04% portfela. Dziesięć największych pozycji odpowiada łącznie za 46,68% funduszu.

Analiza wyników

Najnowszy zapisany kurs zamknięcia dla NSCE.TO to 52,20 CAD z dnia 21 października 2026. Roczna całkowita stopa zwrotu wynosi +11,63%. Stopa zwrotu w skali roku dla okresu (5 lat) wynosi +10,96%. Krocząca stopa wypłat wynosi 1,05%.

Wśród pełnych lat kalendarzowych w zapisie 2021 przyniósł +20,97%, a 2022 przyniósł −0,97%. Liczba pełnych lat kalendarzowych w zapisie wynosi 5, a liczba lat zakończonych wzrostem — 4. Rok 2026 jeszcze trwa, a całkowita stopa zwrotu od jego początku wynosi +9,17%.

Profil cenowy i ryzyka

Zapisany zakres z 52 tygodni obejmuje wartości od 46,09 CAD do 53,76 CAD. Ostatnie zamknięcie znajduje się 13,26% powyżej tego minimum z 52 tygodni. Zmienność zannualizowana dla okresu (6 lat) wynosi 11,44%. Raportowana beta wynosi 0,55. Zmienność jest obliczana na podstawie zapisanych dziennych kursów zamknięcia, czyli tej samej serii, której używają wykresy na tej stronie.

Wszystkie powyższe liczby są odczytywane z danych tej strony przy każdej dziennej przebudowie. Wyłącznie w celach informacyjnych, nie stanowi porady finansowej. Stan na 21 października 2026.

Więcej ETFs National Bank Investments Inc.