StockVS

TSX · CAD · ETF

Brompton Global Healthcare Income & Growth ETF (HIG.TO) Analiza ETF

HIG.TO
Wskaźnik kosztów 0,85% Stopa dywidendy 9,02% Aktywa 66,57 mln CAD Od 24 września 2015 Rodzina Brompton Funds Limited

Ostatnia aktualizacja: 21 października 2026

7,76 CAD
+0,18 CAD (+2,37%)

21 października 2026 · Zamknięcie sesji

Porównaj

Historia Cen

Najedź kursorem, aby zobaczyć kurs zamknięcia z danego dnia. Linia przerywana oznacza otwarcie okresu.

Porównaj HIG.TO z… →

Roczna stopa zwrotu HIG.TO

OkresW skali roku100 CAD rośnie do
1 rok+7,64%107,64 CAD
3 lata+8,03%126,09 CAD
5 lat+1,30%106,65 CAD
Od 2 kwietnia 2018+1,80%116,52 CAD

Całkowite stopy zwrotu liczone z dziennych kursów zamknięcia, przy reinwestowaniu dywidend. Stan na 21 października 2026.

Stopa zwrotu HIG.TO w latach

2018 i 2026 to lata niepełne

Pokaż jako tabelę ↓Pokaż jako wykres ↑
RokStopa zwrotu
2026 (rok niepełny)+4,52%
2025+13,94%
2024−0,33%
2023−1,53%
2022−14,75%
2021+24,68%
2020+5,06%
2019+24,09%
2018 (rok niepełny)−28,05%

Miesięczne stopy zwrotu HIG.TO

−12%+12%
Rokstylutmarkwimajczelipsiewrzpaźlisgru
2026+1,1+3,8−8,1−3,3−0,1+4,6+2,2+1,4−2,1+5,7——
2025+7,6−0,2+0,7−3,0−1,9+0,3−2,5+3,2+1,2+5,2+6,9−3,6
2024+5,1+2,0+2,9−3,7+0,9+2,6−0,1+3,1−1,9−4,6+0,9−6,9
2023−2,9−3,6+1,4+2,7−3,6+3,5−0,7+0,1−3,3−2,2+3,9+3,7
2022−12,0−1,1+4,8−5,4+0,2−3,6+2,8−6,9−4,0+7,8+4,7−1,5
2021+0,6−2,4+1,8+5,5−1,3+4,4+6,3+3,8−6,6+6,4−3,5+8,4
2020−3,0−8,2−5,2+11,2+2,0−2,0+4,9−0,7+1,3−4,3+6,5+4,1
2019+4,8+4,1+0,7−1,9+0,1+6,2+1,1+0,1−2,0+1,4+3,0+4,6
2018————+0,0+0,5+5,8+3,7+1,6−6,1+5,3−8,6

Miesięczne całkowite stopy zwrotu przy reinwestowaniu dywidend; każda komórka pokazuje wartość ze znakiem.

Zmienność i ryzyko HIG.TO

Zmienność: 8 lat · Beta: 3 lata
Zmienność zannualizowana
17,83%
Beta (3 lata)
0,94
Najlepszy rok
+24,68%

2021

Najgorszy rok
−14,75%

2022

Zmienność to zannualizowane odchylenie standardowe dziennych stóp zwrotu. Stan na 21 października 2026.

Główne Pozycje

# Symbol Nazwa Waga
1 JNJ Johnson & Johnson 5,68%
2 GILD Gilead Sciences Inc 5,6%
3 LLY Eli Lilly and Co 5,33%
4 NVS Novartis AG ADR 5,17%
5 CAH Cardinal Health Inc 5,15%
6 BMY Bristol-Myers Squibb Co 4,99%
7 MRK Merck & Co Inc 4,96%
8 VRTX Vertex Pharmaceuticals Inc 4,89%
9 A Agilent Technologies Inc 4,63%
10 MCK McKesson Corp 4,42%

Analiza

Z danych

Przegląd funduszu

Brompton Global Healthcare Income & Growth ETF (HIG.TO) to fundusz notowany na giełdzie. Fundusz jest emitowany przez Brompton Funds Limited. Fundusz jest notowany od 24 września 2015. Aktywa netto ogółem wynoszą 66,57 mln CAD. Wskaźnik kosztów wynosi 0,85%. Przy pozycji o wartości 10 000 CAD daje to 85,00 CAD rocznie.

Główne pozycje funduszu to Johnson & Johnson (JNJ), Gilead Sciences Inc (GILD) i Eli Lilly and Co (LLY). Na samą pozycję Johnson & Johnson przypada 5,68% portfela. Dziesięć największych pozycji odpowiada łącznie za 50,82% funduszu.

Analiza wyników

Najnowszy zapisany kurs zamknięcia dla HIG.TO to 7,76 CAD z dnia 21 października 2026. Roczna całkowita stopa zwrotu wynosi +7,64%. Stopa zwrotu w skali roku dla okresu (5 lat) wynosi +1,30%. Fundusz dokonuje wypłat przy kroczącej stopie 9,02%.

Najsilniejszym pełnym rokiem kalendarzowym w zapisie jest 2021 z wynikiem +24,68%, a najsłabszym 2022 z wynikiem −14,75%. Liczba pełnych lat kalendarzowych w zapisie wynosi 7, a liczba lat zakończonych wzrostem — 4. Od początku 2026 całkowita stopa zwrotu wynosi +4,52%.

Profil cenowy i ryzyka

W ciągu ostatnich 52 tygodni kurs mieścił się w przedziale od 6,94 CAD do 8,30 CAD. Ostatnie zamknięcie znajduje się 11,82% powyżej tego minimum z 52 tygodni. Dzienne stopy zwrotu z okresu (8 lat) dają po zannualizowaniu zmienność 17,83%. Beta wobec szerokiego rynku podawana jest na poziomie 0,94. Zmienność jest obliczana na podstawie zapisanych dziennych kursów zamknięcia, czyli tej samej serii, której używają wykresy na tej stronie.

Wszystkie powyższe liczby są odczytywane z danych tej strony przy każdej dziennej przebudowie. Wyłącznie w celach informacyjnych, nie stanowi porady finansowej. Stan na 21 października 2026.

Więcej ETFs Brompton Funds Limited